Haberler
Tüm Haberleri Oku »

Aktif Karbon Nedir? Nasil Bir Aritma Saglar ?
05.07.2008 12:18:22

Aktif karbonun yaygin uygulama alani, suyun içinde mevcut organik madde, renk, koku, tat ve klor giderimidir. Ancak burada, söz konusu olan sadece fiziksel bir süzme islemi degildir. Aktif karbon sistemler, fiziko-kimyasal aritma yapan sistemlerdir ve suyun aritilmasi esnasinda adsorpsiyon mekanizmasi islemektedir. Aktif karbon kömürümsü ancak çok genis yüzey alanina (1000-1500 m2/gr) sahip bir malzemedir. Organik kirliligin oldugu sularda ve klor giderme amaciyla yaygin olarak kullanilmaktadir.

 Aktif karbon ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir konu, bakteri üremesi için uygun ortam olusturabilmesidir. Çünkü, aktif karbon organik maddeyi tutar ve eger suda bakteri varsa, bakteri bu organik maddeyi besin olarak kullanarak üreyebilir. Bu gibi durumlarda bakteri kaçagi olusumu mümkündür. Bu sebeple aktif karbonun öncesinde ve sonrasinda suyun dezenfekte edilmesi önemlidir.

 Aktif karbon sistemlerin dizayninda, ünite tanki içindeki yatak hizinin klor giderimi için 25 mt/saat'i organik madde giderimi içinse, 6 mt/saat'i asmamasi gerekir. Bu hizi asan durumlarda ünite verimli çalismayacaktir.


© Aqualine Tecflo ideal Su Aritma Cihazi Filtreleri safsu cihazı Ev Endustri membran sediment aktif blok karbon filtreleri distile su kum karbon yumuşatma Ro Culligun Uf sistemi, fleck valf, merlin arıtmalı sebil ve filmtec membran,membrane, filitreleri reçine filter tezgahaltı cihazların kartus filtreleri bulunmaktadır firmamız sufim, aquawim, waterlight, ihlas, aura, bms, ideal, ocen, hayzek, df, ge, coolpek, springwater, pallas, waterim, aquamach, acura, aquaturk, comtech, ionica philips, proline, hsc, cebilon, simtel, arçelik, bosch, vestel, fokus, Tezgahalti, setüstü, cihazların ,pompalı pompasız kabinli yedek filtre servis işlemleri Sanayide clack valfler, sıata, sıata kontrol üniteleri, structural tanklar, wave cyber, pwg-wellmate tanklar, tuz tankları, kabinetler, gövde aksesuarları, mineral kimyasallar, seko dozaj pompaları, torba filtre cihazı, aqua diyafram vanalar, tortu filtre sistemleri, aktif karbon, tandem yumuşatma sistemleri, filter valf, timer maruyama, arıtma sistemlerinin filtreleri ve yedekleri firmamız tarafından toptan perakende satışı servisi sunulmaktadır 2008.
All right reserved.
System is Created by İmpaş Ajans